Félelmek, tévhitek és a realitás a digitális állampolgárságról szóló vita körül
Az egyik legnagyobb félelem alaptalannak látszik a bevezetéssel kapcsolatban.
A hétköznapi embereknek kell fellépniük az oligarchák ellen. Meg kell értenünk a rendszerváltás utáni évtizedek tapasztalatát: akkor lesz demokrácia és igazságos társadalom Magyarországon, ha nem adjuk át különböző elitcsoportoknak az irányítást.
„Horváth András volt adóellenőr bátor fellépése során feltártak jól mutatják, hogy az oligarchák maffiamódszerekkel, illegális módon rövidítik meg a közvagyont. Ezek az oligarchák ráadásul kezükben tartják a politikai irányítást is, és tevékenységük átível a politikai oldalakon. Teljesen mindegy, hogy a nagy pártok közül melyik van éppen kormányon, az oligarchák mindig ott ülnek az irányítópultnál. Mindegy, hogy »nyugatos európai fejlődést« hazudnak, vagy a »nemzetet« tűzik a zászlójukra a hatalomból ugyanaz a vékony réteg részesül.
Meg kell értenünk a rendszerváltás utáni évtizedek tapasztalatát: akkor lesz demokrácia és igazságos társadalom Magyarországon, ha nem adjuk át különböző elitcsoportoknak az irányítást. Az egyetlen esélyünk, ha a hétköznapi emberek saját maguk veszik kézbe az ország sorsát. Ehhez az első lépés, ha a választásokon nem a legkisebb rosszra szavazunk, nem az ellenzékben szimpatikusabbnak tűnő oligarchákat választjuk. Részt kell venni a közéletben, a mozgalmakban, az új és alulról szerveződő pártok munkájában. Egy normálisan működő országot nem fogunk ajándékba kapni, azt ki kell harcolnunk.”